Vi använder cookies för att webbplatsen ska fungera på bästa sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies. 

Våra sajter

Här hittar du länkar till Röda Korsets övriga sajter. Visste du att Röda Korset har både en högskola och en folkhögskola? RedNet är vårt intranät. Kommunsidor riktar sig till dig som vill engagera dig i Röda Korset lokalt. Röda Korsets Ungdomsförbund finns för dig som är yngre än 30 år.

Instruktörer till företag

Lista med certifierade instruktörer sorterade i bokstavsordning, efter förnamn.
Lista med certifierade instruktörer sorterade i bokstavsordning, efter förnamn.

Adrian Adestedt
070-660 95 94, utbildning@k49.se
First Aid Academy / K49 Sthlm AB
Kornhamnstorg 49
111 27 Stockholm

Bo Clevler
08-121 464 90, bossi@firstaid.se
First Aid Sweden AB
Hägerstensvägen 125
126 48 Stockholm

Björn Strand
0706-65 79 56, info@maensklig-omtanke.com
GA Mänsklig Omtanke
562 32 Norrahammar

Börje Ersson
08-121 464 90, borje@firstaid.se
First Aid Sweden AB
Östra Järnvägsgatan 25A
776 35 Hedemora

Cassandra Gunnarsson
0706-65 79 56, info@maensklig-omtanke.com
GA Mänsklig Omtanke
264 94 Klippan

Chrille Hedberg
013-390 01 06, info@livsfara.se
HB Lenom Invest
582 48 Linköping

Christer Jönsson
070-571 84 62, christer@hallevikscamping.se
www.kragell.se
Majviken utbildning och innovation AB
Kanotvägen 7709
294 95 Sölvesborg

Christine Susanne Thuren
073-3441009, susannethuren@yahoo.com
Cadcoordinator AB
Upplandsgatan 54A
113 28 Stockholm

Christoffer Lönnquist
08-121 464 90, christoffer@firstaid.se
First Aid Sweden AB
Vendelsömalmsvägen 233
136 66 Stockholm

Diana Al Saadi
08-121 464 90, diana@firstaid.se
First Aid Sweden AB
Törnskärsgången
217 44 Malmö

Elisabet Hermansson
070-492 14 92, elisabet@kormea.se
www.kormea.se
Evertsholm Tallberg
614 92 Söderköping

Erik Holm
073-033 41 12, milmed@telia.com
www.milMED.nu
Klatebergsv. 4
511 68 Hyssna

Eva Widman Röjerås
070-532 31 00, eva@skoview.se
www.skoview.se
Västersjö 507
741 91 Knivsta

Gunilla Reuterberg
0709-96 17 90, gunilla@1staid.se
www.1staid.se
Sveagatan 21
413 14 Göteborg

Gunnar Rydberg
070-405 40 60, gunnar.rydberg@acesec.se
Förstahjärthjälpen
Upplandsgatan 54A
113 28 Stockholm

Hassan Ridha
08-121 464 90, hassan@firstaid.se
First Aid Sweden AB
Överrödå 70
92 292 Vindeln

Hilda Ahrenberg
0706-65 79 56, info@maensklig-omtanke.com
GA Mänsklig Omtanke
Trädgårdsgatan 67
265 36 Åstorp

Håkan Karlsson
0722-24 12 11, info@ahafirstaid.se
AHA first aid
Baltzar von Platens väg 15
546 73 Forsvik

Isabelle Jeanneau
070-586 53 06, isabelle.wakeup@outlook.com
Wake up consulting
Bergslagsresan 38
757 55 Uppsala

Johanna Ekberg
0739-245745, utbildningar@jmelivsviktigt.se
jmelivsviktigt.se
Hästhagevägen 1
47231 Göteborg

Joanna Kölsch
070-993 40 47, pustaforstahjalpen@gmail.com
pustaforstahjalpen.se
Asperögatan 5B
414 74 Göteborg

Johanna Johnte
076-797 88 42, jolivorebro@gmail.com
JoLiv Första hjälpen-utbildning
Skinnargärdet 414 Björkängen
697 91 Pålsboda

Leo De Geer
08-121 464 90, leo@firstaid.se
First Aid Sweden AB
Krunegårdsvägen 123-14
290 34 Fjälkinge

Maria Patriksson
076-112 11 27, maria@abcraddaliv.com
ABC Räddaliv
Göteborg

Marlene Wiklund Höglund
070-221 84 84, marlene@merlivinorr.se
MerLiv i Norr
Eriksdalsgränd 19
913 33 Holmsund

Philip Granered
070-37 57 187, philip.granered@gmail.com
SmartEducation Sverige AB
Östra Rådhusgatan 8 B
903 26 Umeå

Robert Kennerberg
070-297 65 06jan-erik@svenskaforstahjalpen.se
Svenska Första Hjälpen
135 34 Tyresö

Sarah Ridha
08-12146490, sarah@firstaid.se
First Aid Sweden AB
Hägerstensvägen 125
126 48 Stockholm

Therese Livemo
070-341 83 06, jolivgotland@gmail.com
Joliv Första hjälpen-utbildning
Väskinde Dalaskog 260
622 75 Visby

Tommy Ohlsson
0706-65 79 56, info@maensklig-omtanke.com
GA Mänsklig Omtanke
Gretlandavägen 18
516 93 Rångedala

Ulf Hahto
070-608 72 27, uh-livsviktigt@telia.com
UH Livsviktigt AB
Bjässmoran 33
961 93 Boden

Viktoria Hemmingsson
0733-641192, info@hjarterumiskane.se
Hjärterum i Skåne
Vattenvägen 6 C
242 71 Ludvigsborg