Vi använder kakor för att webbplatsen ska fungera på bästa sätt. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor. 

Läs mer om kakor

Föreningsinformation

Bjärred-Borgeby-Önnerupskretsen
Medlemsantalet är cirka 250, där cirka 50 är aktiva i kretsens verksamheter.
Kretsnummer: 12008.

Vi saknar volontärer, unga och äldre.Tag kontakt med Berit Nordberg, tel 046-292639 eller Astrid Mogensen, telefon 0703 607337 eller någon i styrelsen. 

Frivilligledare
Gunnel Almströn, tel 046-293055
Ingrid Christiansen, tel 046--291114
Anna-Lisa Eriksson, tel 046-292574
Monica Lack, tel 046-292171
Ruth Ljungdell, 046-291907
Astrid Mogensen, tel 046-293736
Berit Nordberg,tel 046-292639

Insamling
Astrid Mogensen, tel 046-293736, e-post astridmogensen@insatnet.nu

Styrelsen
Marja Ekblom,ordförande, e-post marja.k.ekblom@gmail.com
IngaKerstin Nelving Persson, vice ordförande, e-post ik.nelvingpersson@telia.com
Britt-Louise Bernerson, kassör, e-post britt-louise@bernerson.se
Maud Carrander, sekreterare, e-post m.carrander@hotmail.com
Ulla Steijner, ledamot, e-post  

 


Lommakretsen
Medlemsantalet är cirka 230, varav ett tjugotal är aktiva i våra olika verksamheter.  Vårt kretsnummer: 12035.

Vill du bli volontär? Kontakta någon i styrelsen! Läs vårt "värvningsbrev" på sidan "Om oss"!

Frivilligledare
Stina Dalgart, tel 0733-709010, e-post stina.dalgart@gmail.com

Styrelsen
Stina Dalgart,ordförande, tel 0733-709010, e-post stina.dalgart@gmail.com
Gittan Holmström, vice ordförande och sekreterare, tel 0730-591674, e-post gittan.holmstrom@hotmail.com
Ingegerd Hägg, redovisningsansvarig, tel 040-413980, e-post ingegerd.hagg@outlook.com
Lena Svensson, kassör, tel 040-410872, e-post runesvensson.lomma@gmail.com
Kerstin Petré, tel 040-460690, tel 0739-907304, e-post kp3@telia.com
Karin Lager, tel 0708 444595, e-post karin_lager@telia.com
Margareta Karrman, tel 0703 013165, e-post mkarrman@hotmail.com
Ann-Christine Elmström, tel 0734 273035, e-post ac.elmstrom@outlook.com

Medlemsansvarig
Kerstin Petré, tel 040-460690, tel 0739-907304, e-post kp3@telia.com  

Väntjänsten
Stina Dalgart, tel 0733-709010, e-post stina.dalgart@gmail.com

Besöksverksamheten
Stina Dalgart, tel 0733-709010, e-post stina.dalgart@gmail.com

Webbansvarig
Gittan Holmström, tel 0730-591674, e-post gittan.holmstrom@hotmail.com

 

 

 

E-post till kretsarna

lomma@redcross.se