Våra sajter

Här hittar du länkar till Röda Korsets övriga sajter. Visste du att Röda Korset har både en högskola och en folkhögskola? RedNet är vårt intranät. Kommunsidor och frivillig riktar sig till dig som vill engagera dig i Röda Korset lokalt. Röda Korsets Ungdomsförbund finns för dig som är yngre än 30 år.

Första hjälpen på gata. Svenska Röda Korset övar lokal beredskap med Första hjälpen-grupp.

Instruktörer till företag – Stockholm

Certifierade första hjälpen-instruktörer i Stockholms län.
Certifierade första hjälpen-instruktörer i Stockholms län.

Adrian Adestedt
070-660 95 94, utbildning@k49.se
First Aid Academy / K49 Sthlm AB
Kornhamnstorg 49
111 27 Stockholm

Bo Clevler
08-12146490, bossi@firstaid.se 
First Aid Sweden AB 
Hägerstensvägen 125
126 48 Stockholm

Christine Thurén
070-40 54 060, christine.thuren@acesec.se
förstahjärthjälpen.se
Upplandsgatan 54A
113 28 Stockholm

Christoffer Lönnquist
08-121 464 90, christoffer@firstaid.se
First Aid Sweden AB 
Vendelsömalmsvägen 233
136 66 Stockholm

Eva Widman Röjerås
070-532 31 00, eva@skoview.se
www.skoview.se
Västersjö 507
741 91 Knivsta

Gunnar Rydberg
070-405 40 60, gunnar.rydberg@acesec.se
Förstahjärthjälpen 
Upplandsgatan 54A
113 28 Stockholm

Robert Hertzberg
070-40 54 060, robert.hertzberg@acesec.se 
förstahjärthjälpen 
Upplandsgatan 54A
113 28 Stockholm

Robert Kennerberg
0736-429 153, robert@security4you.se 
Lagerstedt Säkerhetsentreprenad 
Väpnarstigen 13 
135 69 Tyresö

Sarah Ridha 
08-12146490, sarah@firstaid.se 
First Aid Sweden AB 
Hägerstensvägen 125 
126 48 Stockholm